Aday Öğrenci

Sevgili Öğrenci Adayı

Değerli Öğrenciler,


2010 yılında kurulan İstanbul Medeniyet Üniversitesi, araştırmayı temel alan, toplum ve medeniyet odaklı yeni nesil bir devlet üniversitesidir. Üniversitemiz, zengin tarih ve kültürel mirasın merkezi olan İstanbul’un Anadolu yakasında, ulaşım ağlarının kesişme noktasındadır.


Üniversitemizde, 11 fakülte, 2 yüksekokul, 4 enstitü vardır. Üniversitemizin lisans ve lisansüstü programlarına 2012 yılından itibaren öğrenci kabul edilmektedir. Eğitime başlanan birimlerde ulusal ve uluslararası alanda akademik faaliyetler sürmektedir.

Mevcut dokuz lisans programımıza bu yıl dokuz lisans programı daha açılarak 2016-2017 Eğitim Öğetim yılında 18 lisans programı ile eğitimimize devam edilecektir. 

Üniversitemizin öğretim dili Türkçe olan programlarına yerleşen tüm öğrencilerimize isteğe bağlı hazırlık sınıfı imkanı sunulmaktadır. İngilizce hazırlık eğitimi Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından bir yıl süreli verilmektedir.

2016-2017 Eğitim Öğretim yılında kaliteli bir eğitim almak isteyen siz değerli aday öğrencilerimizi, İstanbul Medeniyet Üniversitesi ailesinin bireylerinden biri olmaya davet ediyoruz.


2016-2017 Eğitim Öğretim Yılında Öğrenci Alan Lisans Programları ve Kontenjanlar:
Siyasal Bilgiler Fakültesi

Uluslararası İlişkiler 40
İktisat  40
Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi 60
Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (İngilizce) 60
İşletme  60


Edebiyat Fakültesi

Felsefe 40
Tarih 40
Türk Dili ve Edebiyat 40
Sosyoloji 40
Bilgi ve Belge Yönetimi 30


Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi

Moleküler Biyoloji ve Genetik (İngilizce) 40
Elektrik ve Elektronik Mühendisliği 60
Fizik Mühendisliği 40


Tıp Fakültesi

Tıp 120

Hukuk Fakültesi

Hukuk 80


Sağlık Bilimleri Fakültesi

Hemşirelik 60

Turizm Fakültesi

Turizm İşletmeciliği 40

Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi

Türk Musikisi 20

Üniversitemizin lisans programlarına yerleşen öğrencilerimizin kayıtları 12-19 Ağustos 2016 tarihleri arasında yapılacaktır. Öğrencilerimiz şahsen veya e-kayıt yöntemiyle de yerleştikleri programlara kayıtlarını yaptırabilirler.