Aday Öğrenci

Barınma

Üniversitemize geçici tahsisli bulunan ve işletmeciliği özel yüklenici firma tarafından yürütülen 95 öğrenci kapasiteli Medeniyet Kız Öğrenci Yurdumuz, öğrencilerimizin hizmetindedir. Yurtta öğrencilerimize %15 indirim uygulanmakta olup ayrıca yurttan Cevizli Yerleşkemize ve metro istasyonuna ücretsiz ring hizmeti de verilmektedir.

Medeniyet Kız Öğrenci Yurdumuz hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz

Ayrıca yerleşkelerimize yakın mesafelerde Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK)’nun  kız ve erkek öğrenci yurtları da bulunmaktadır.

KYK öğrenci yurtları hakkında detaylı bilgiye de  buradan   ulaşabilirsiniz

Üniversitemize il dışından gelen öğrencilerin barınma ihtiyacını karşılamak amacıyla Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından işletilen yurtların yanı sıra çok sayıda özel yurt ve pansiyon da hizmet vermektedir.

Üniversitemizin lisans ve lisansüstü programlarında eğitimlerin verildiği Kuzey Yerleşkemize yakın mesafede Kredi Yurtlar Kurumu bünyesinde, kız ve erkek öğrenci yurtları bulunmaktadır.
Özel ve Vakıf Yurtlarının ortalama aylık ücretleri değişkenlik göstermektedir. Ancak vakıf yurtlarında maddi durumu zayıf öğrencilere burs takviyesi yapılarak bu ücretler aşağıya çekilebilmektedir.
Kredi Yurtlar Kurumuna bağlı Kampüsümüse en yakın iki yurdun iletişim bilgileri aşağıda verilmiştir. 
Ataşehir Kız Öğrenci Yurdu: 
Adres: Ercüment Batanay Cd. Örnek Mh. No: 27 , Ataşehir – İstanbul 
Tel:  0216 470 54 27 / 0216 470 54 28
Altunizade Erkek Öğrenci Yurdu:
Adres: Mütevelli Çeşme Sokak Barbaros Mh. No: 23/1  Üsküdar – İstanbul 
Tel: 0216 474 65 50 - 04