Aday Öğrenci

Sevgili Öğrenci Adayı

Değerli Öğrenciler,


2010 yılında kurulan İstanbul Medeniyet Üniversitesi, zengin tarih ve kültürel mirasın merkezi olan İstanbul’un Anadolu yakasında konuşlanmış yeni nesil bir devlet üniversitesidir. 

‘Yenilikçi,’ ‘Girişimci’, ‘Toplum ve Medeniyet Odaklı’, ‘Uluslararası’ ve ‘Araştırma Odaklı’ olarak beş temel esas üzerine kurulan Üniversitemiz, 11 fakülte, 2 yüksekokul ve 1 enstitü , 14 uygulama ve araştırma merkezi ile 6 ofis ve 8 koordinatörlükten oluşmaktadır.

Uluslararası bir üniversite kimliğiyle de öne çıkan üniversitemiz Erasmus+Mevlana ve Farabi değişim programlarına üye olup dünyadaki birçok üniversiteyle uluslararası işbirliği anlaşmaları imzalamıştır. 

Genç ve dinamik bir akademik kadroya sahip olan üniversitemiz, gerek akademik gerekse sosyal hayatlarında tüm mensuplarıyla eğitimleri süresince öğrencilerimize tam destek sunmaktadır.

İstanbul’un her iki yakasına da metro, metrobüs ve otobüs gibi farklı toplu ulaşım araçlarıyla hızlı ve rahat ulaşım imkanı sunan konumu ve D-100 karayolunun iki yanında birbirine bir üstgeçitle bağlanan Göztepe Kuzey ve Güney Yerleşkeleri ile Kartal Cevizli ve Tuzla Orhanlı'da bulunan yerleşkeleri ile üniversitemiz; tüm öğrencilerine medeniyetlerin beşiği olan, tarihi ve kültürel çeşitlilikle yoğrulmuş, dünyanın incisi İstanbulumuzda eğitim vermektedir.

Türkiye’deki tüm devlet üniversitelerinde olduğu gibi İstanbul Medeniyet Üniversitesi’nde de eğitim ücretsizdir.

2023-2024 Eğitim-Öğretim yılında kaliteli bir eğitim almak isteyen siz değerli aday öğrencilerimizi, İstanbul Medeniyet Üniversitesi ailesinin bireylerinden biri olmaya davet ediyoruz.